Czy twój kot wyrósł już z karmy dla kociąt?

Gdy zdecydowałeś się na wzięcie kociaka do domu wiązało się to z wyborem odpowiedniego pożywienia, aby pomóc mu wyrosnąć na zdrowego i szczęśliwego kota.

Chociaż nadal twój dorastający kot zachowuje się i bawi jak kociak to bardzo szybko dojrzewa. Potrzeby żywieniowe kociąt i kotów są różne. Niezwykle ważne jest, abyś podawał swojemu zwierzakowi odpowiednią karmę, dopasowaną do wieku.

Wybieraj karmy wysokiej jakości

Dlaczego warto zmienić karmę dorastającego kociaka na wysokiej jakości karmę dla kotów dorosłych? Ponieważ jakość ma znaczenie. Dla twojego kota niezwykle istotne jest, abyś kontynuował podawanie wysokiej jakości karmy, którą dostawał jako kociak, w późniejszym czasie.

Twój kociak potrzebuje odpowiedniej karmy dostosowanej do wieku, aby pomóc mu żyć zdrowo. Produkty wysokiej jakości, takie jak EUKANUBA, powstały specjalnie, aby dostarczyć twojemu kotu:

  • W 100% pełnoporcjową i zbilansowaną dietę, więc nie musisz podawać innych produktów
  • Wysoką ilość białka pochodzenia zwierzęcego, aby pomóc budować nieotłuszczone mięśnie
  • Odpowiednią ilość tłuszczów, aby zaspokoić wszystkie potrzeby energetyczne
  • Prebiotyki i włókna, aby wspierać zdrowie układu pokarmowego
  • Odpowiednią proporcję kwasów tłuszczowych omega 6 i omega 3, aby wspierać zdrową skórę i sierść

Kiedy zmienić karmę?

Kiedy twój kociak ma około 12. miesięcy przychodzi czas na zmianę jego karmy na produkty dla dorosłych kotów.

Podczas przechodzenia na karmę dla kotów dorosłych ważne jest, abyś kontrolował masę ciała i ogólną kondycję kota oraz dostospwywał porcje w razie potrzeby. Niezależnie od tego czy kot ma stały dostęp do karmy, czy wyznaczone pory karmienia, prawdopodobnie udało ci się już wyrobić pewne nawyki żywieniowe. Najlepiej jest pozostać przy dotychczasowych zwyczajach tak długo, jak odpowiada to kotu.

Aby określić ile karmy powinieneś podawać swojemu kotu sprawdź wskazówki karmienia od producenta i zapoznaj się z etykietą. Kieruj się dostępnymi wskazówkami i regularnie sprawdzaj masę ciała kota. Jeśli twój zwierzak niespodziewanie przybiera lub traci masę skonsultuj odpowiednią dietę z lekarzem weterynarii.

Jak zmienić karmę

Aby uniknąć dyskomfortu układu pokarmowego, wprowadzaj dorosłą karmę u swojego kota stopniowo przez cztery dni, według poniższych wskazówek:

  • Dzień Pierwszy: Wypełnij miskę kota w trzech czwartych karmą dla kociaka i w jednej czwartej karmą dla kota dorosłego.
  • Dzień Drugi: Wymieszaj karmę dla kociaka z karmą dla dorosłego kota, po połowie.
  • Dzień Trzeci: Podaj kotu mieszaninę karm, trzy czwarte karmy dla dorosłego kota i jedna czwarta karmy dla kociaka.
  • Dzień Czwarty: Przejdź na karmę dla kotów dorosłych.