Czy zdrowa dieta może zapobiegać powstawaniu kul włosowych?

Większość kotów, zarówno w naturalnym jak i oswojonym, domowym otoczeniu spędza znaczną część czasu na wylizywaniu sierści. W trakcie tych zabiegów pielęgnacyjnych, włosy są połykane i mogą z czasem odkładać się w żołądku. Jeśli włosy nie przesuną się z żołądka kot będzie próbował wyeliminować je poprzez kaszel.

Dieta, którą stosujesz u swojego kota może pomóc kontrolować problem kul włosowych, utrzymując zdrowy układ trawienny.

Wiele kotów na pewnym etapie życia ma problem z kulami włosowymi. Jednak niektóre koty, zwłaszcza długowłose i nadmiernie liniejące, są szczególnie narażone na występowanie kul włosowych. U kotów podatnych na występowanie kul włosowych częste wyczesywanie może pomóc zmniejszyć ilość spożywanych włosów, zmniejszając w ten sposób ryzyko tworzenia się kul włosowych.

Pomocne może być podawanie specjalnej karmy przeznaczonej do zmniejszenia prawdopodobieństwa powstawania kul włosowych.

Dlaczego stosowana dieta ma znaczenie?

Ilość błonnika zawarta w diecie kota może mieć istotny wpływ na to, jak będzie on sobie radził z problemem kul włosowych. Odpowiedni rodzaj błonnika pomaga łatwiej przesuwać połknięte włosy przez układ trawienny, co wpływa na zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia problemu kul włosowych.

Wysokiej jakości białko pochodzenia zwierzęcego i tłuszcz zapewniają składniki odżywcze niezbędne dla zdrowia skóry i sierści. Utrzymywanie zdrowej skóry i sierści może zmniejszyć ryzyko nadmiernego linienia, przedostawania się do żołądka włosów podczas wylizywania i ograniczyć formowanie się kul włosowych.

Sucha karma EUKANUBA dla kotów z problemem kul włosowych zawiera wysoki poziom pulpy buraczanej, która pomaga przesuwać włosy przez układ pokarmowy kota, a także inne składniki odżywcze i witaminy, które wspierają zdrowie kota.

Nasza karma dla kotów z problemem kul włosowych jest w 100% pełnoporcjowa i zbilansowana. Nie ma konieczności podawania kotu innego pokarmu podczas stosowania karmy EUKANUBA. Mieszanie innych karm, produktów z recepturą wspierającą ograniczenie problemu kul włosowych może ograniczyć skuteczność karmy, poprzez rozcieńczanie składników odżywczych, które są odpowiedzialne za zmniejszenie ryzyka powstawania kul włosowych.