Białko, tłuszcz i błonnik - kluczowe składniki odżywcze dla zdrowych kotów

Przy tak wielu rodzajach karm dla kotów na rynku może być trudno ustalić, która z nich jest odpowiednia dla twojego kota.

Oto kilka wskazówek, jak upewnić się, że twój kot otrzymuje odpowiednią ilość ważnych składników odżywczych w swoim pożywieniu.

Znaczenie białka wysokiej jakości

Gdy przychodzi do podania karmy kotu pamiętaj, że nie wszystkie źródła białka są takie same. Koty są drapieżnikami i wymagają diety bogatej w tłuszcze i niezbędne składniki odżywcze, których nie ma w białkach pochodzenia roślinnego, takich jak soja. Produkty dla kotów EUKANUBA zawierają białka pochodzenia zwierzęcego, które zapewniają wszystkie niezbędne aminokwasy, takie jak tauryna. Dodatkowo, specjalne testy i kontrola jakości zapewniają, że wykorzystujemy tylko wysokiej jakości, wysoce strawne źródła białka dla lepszej strawności.

Znaczenie kwasów tłuszczowych

Istnieją dwa ważne typy kwasów tłuszczowych dla kotów - omega-6 i omega-3. Kwasy tłuszczowe omega-6 znajdujące się w tłuszczu z kurczaka i kukurydzy są niezbędne do utrzymania skóry i sierści oraz odpowiedniej struktury błony.

Kwasy tłuszczowe omega-3 znajdują się w składnikach takich jak mączka rybna. Wykazano, że kwasy tłuszczowe omega-3 są ważne między innymi w krzepnięciu krwi i zmniejszaniu stanu zapalnego. Wszystkie karmy dla kotów EUKANUBA zawierają źródła kwasów tłuszczowych omega-6 i omega-3.

Właściwy rodzaj włókna

Nasze badania wykazały, że średnio fermentowalne włókna, takie jak pulpa buraczana, wspomagają zdrowie jelit. Fermentowalna część włókna jest rozkładana przez bakterie jelitowe w celu zapewnienia krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, źródła energii dla komórek jelitowych. Składnik niefermentowalny zapewnia odpowiednią strukturę stolca.

Używanie tylko wysoce fermentowalnych włókien może powodować problemy, takie jak nadmiar gazów. Podczas gdy stosowanie tylko niefermentowalnych włókien, takich jak łuski orzeszków ziemnych, sprzyja nadmiernej objętości stolca, ponieważ nie mają żadnej wartości odżywczej.

Pulpa buraczana znajduje się we wszystkich karmach dla kotów EUKANUBA, aby wspomagać zdrowy układ trawienny twojego kota.