Na polowaniu

Bez względu na to, czy polują na kolację, czy nurkują w poszukiwaniu kotków z kurzu, koty uwielbiają zabawę w pogoń. Wielkie koty, jak lwy i gepardy, uczą się polować na swoją ofiarę w taki sam sposób, jak robią to małe koty: ćwiczą. Opanowują podstawy śledzenia, gonienia, rzucania i rozdrabniania podczas codziennej gry.

Od czasu, gdy kociak wspina się na chwiejnych tylnych łapach, aby zyskać przewagę nad jednym z kolegów towarzyszy zabaw, aż do dorosłości, koty nigdy nie wydają się tracić żywej fascynacji ruchem, światłem i cieniem, i elementem zaskoczenia.

Nauka skradania się

Zaskakujące może okazać się, że koty muszą ćwiczyć skradanie się i bycie tajemniczymi. Na wolności koty często tracą pożywienie, ponieważ ich ofiary mogą biec szybciej i dalej, niż kot. Dla kotów jedyną alternatywą jest poleganie na instynktownej kociej zdolności do wtapiania się w otoczenie i pozostawania bezruchu, dopóki nieostrożny cel sam się nie zbliży.

Koty mają wiele zdumiewających talentów, które rozwijają się z wiekiem. Dojrzałe kocie oko rejestruje trzy razy więcej światła niż ludzkie oko. Słyszą pięć razy lepiej niż my. W rzeczywistości słyszenie kota jest trzykrotnie bardziej ostre - zwłaszcza w przypadku dźwięków o wysokim tonie - niż u nawet najbardziej wrażliwych psów.

Polowanie, łapanie i zakleszczanie

Choć nie mają potrzeby polować, koty domowe lubią grasować w ramach zabawy. Tak jak uprawianie sportu pomaga ludziom czuć się bardziej aktywnie i czujnie, zabawa sprawia, że koty w każdym wieku są zdrowe i mają dobrą kondycję fizyczną. Taka zabawa pomaga również zapobiec nudzie, która często prowadzi do psot.

Właściciele kotów powinni zapewnić zwierzętom wiele okazji do zabawy i upewnić się, że jest wystarczająco dużo zabawek, aby utrzymać ich fizyczną aktywność. Bez odpowiedniego ujścia dla energii koty mogą być podatne na zachowania destrukcyjne lub całkowity stan letargu.

Tak więc, gdy następnym razem twój kot będzie prosił, abyś wysypał zabawki z pudełka i bawił się, śmiało, łap za piłkę. W końcu, małe koty, tak samo jak duże koty, potrzebują stymulacji zabawą, aby utrzymać dobrą kondycję.