Optymalna kondycja ciała dla dłuższego życia

Optymalna kondycja ciała dla dłuższego życia

Utrzymywanie psa w najlepszej kondycji fizycznej jest kluczem do zapewnienia mu długiego i zdrowego życia. Wraz z ciągłą aktywnością, rodzaj karmy, którą twój pies spożywa, jest niezwykle ważny dla utrzymania dobrego samopoczucia.

Psy potrzebują szerokiej gamy składników odżywczych, aby utrzymać świetną kondycję. Ich wymagania żywieniowe są skrajnie odmienne od twoich. Oprócz energii, której potrzebują, aby pozostać aktywne. Potrzebują również specjalnych witamin i minerałów, które pomagają dbać o ich stawy, skórę i sierść oraz zęby.

W JAKI SPOSÓB MOŻESZ OKREŚLIĆ DOBRĄ KONDYCJĘ PSA?

Po prostu patrząc na widoczne oznaki. W końcu jesteś najlepszym sędzią tego, co jest dla niego normą. Czy jego sierść jest zdrowa i lśniąca? Czy jest czujny i szczęśliwy? Ponadto, przy odrobinie wprawy, możesz zbadać swojego psa i ocenić jego ogólną kondycję.

Spójrz na swojego psa z góry - powinien mieć zaznaczoną talię tuż przed biodrami. Następnie spójrz na niego z boku, gdy stoi - brzuch powinien być lekko podciągnięty. Następnie delikatnie naciskając na boki znajdź żebra - powinieneś być w stanie je wyczuć, ale nie powinny one wystawać.

Jeśli w ogóle nie czujesz żeber, być może pora porozmawiać z lekarzem weterynarii o diecie kontrolującej masę ciała.

UTRZYMUJ OPTYMALNĄ KONDYCJĘ CIAŁA PSA

Psy trawią pokarm w mniej więcej o połowę szybciej niż ludzie, więc ich dieta musi szybko dostarczać wysokiej jakości składników odżywczych.

Jedną z rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy kupowaniu karmy dla psów, jest rodzaj stosowanego białka. Wszystkie karmy EUKANUBA zawierają wysoko strawne białko ze świeżego i suszonego kurczaka, jagnięciny lub ryby; oraz węglowodany, tłuszcze, witaminy i minerały. Zawiera również naturalne włókno z pulpy buraczanej i prebiotyki FOS, aby wspomagać trawienie i wspierać zdrowe bakterie jelitowe.

Oznaką dobrego trawienia są małe, jędrne i spójne stolce - to pokazuje, że twój pies czerpie maksymalne korzyści z jedzenia, stąd mniej niestrawionych odpadów. Dodatkowo, oczywiście, poziom energii twojego psa i inne znaki (jak jakość skóry i sierści) pokazują, że oni otrzymuje właściwy poziom witamin i składników odżywczych.

REGULARNE ĆWICZENIA DLA ZDROWYCH STAWÓW

Regularne ćwiczenia wraz z pełnoporcjową i zbilansowaną karmą pomogą utrzymać odpowiednią masę ciała psa, zmniejszając obciążenie stawów i mięśni, jednocześnie pomagając psu wyglądać i czuć się najlepiej. Większe psy w porównaniu z mniejszymi są bardziej narażone na problemy ze stawami. Są pewne rzeczy, na które możesz zwrócić uwagę przy wyborze karmy, aby zmniejszyć ten problem.

Glukozamina i chondroityna to dwa naturalne budulce zdrowej chrząstki. Gdy znajdą się w diecie psa, mogą pomóc w utrzymaniu zdrowych stawów poprzez ciągłe dostarczanie składników odżywczych potrzebnych do naprawy i odnawiania tkanki.

ILE KARMY PODAWAĆ PSU?

Zawsze postępuj zgodnie z wytycznymi producenta karmy przedstawionymi na opakowaniu.

Zalecamy karmienie psa dwa razy dziennie, dzieląc zalecaną dzienną dawkę na dwa posiłki. Konsekwentne karmienie psa raz rano i raz wieczorem zapewni psu wystarczająco dużo czasu na prawidłowe trawienie pokarmu, a także nauczy kiedy może spodziewać się kolejnego posiłku.

Pamiętaj, że psy o różnej wielkości będą potrzebowały różnej ilości określonych składników odżywczych. Psy również potrzebują różnych diet na każdym etapie życia. W EUKANUBA doskonale wiemy, że u psów wyróżnia się cztery różne etapy życia (pięć u ras dużych i olbrzymich) – szczenię, (junior), pies dorosły, pies dojrzały i senior. Nasze karmy są tak dopasowane, aby zapewniać odpowiednie składniki odżywcze na każdym etapie.

Przysmaki

Od czasu do czasu psy zasługują na mały przysmak, w nagrodę za dobre zachowanie lub nauczenie się czegoś nowego. Jest to doskonały sposób na podkreślenie istoty treningu i może być również pomocne przy zwróceniu uwagi Twojego psa, gdy potrzebujesz chwili skupienia. Upewnij się, że wszystkie przysmaki, które podajesz psu są zdrowe i mają dodatkowe korzyści na przykład takie, jak utrzymanie czystych zębów. Większość psów uszczęśliwi jako przysmak granulka lub dwie ich karmy.