Wsparcie aktywności syberyjskich husky

Wsparcie aktywności syberyjskich husky

Hodowca: Stuart i Suzanne Alexander

Lokalizacja: Szkocja i Szwecja

Stuart i Suzanne Alexander ze Szkocji hodują i pracują z husky syberyjskimi. Jest to typ psów pracujących, które kochają biegać. Jako psy zaprzęgowe są niezwykle wytrzymałe i mogą spożywać do 10 000 kalorii dziennie.

W Szkocji Stuart i Suzanne prowadzą swoje husky w zaprzęgu przez cały rok, a także zabierają je w zagraniczne podróże. W ostatnich latach zabrali je do Szwecji na trzy miesiące, gdzie chłodniejsza pogoda i śnieg pod łapami umożliwiły im bieganie na znacznie dłuższych dystansach.

“Dieta jest niezwykle istotna dla naszych psów” powiedziała Suzanne. „Potrzebują wysoko energetycznej karmy, która zawiera jednocześnie wysokiej jakości białko i tłuszcz.”

Wysokiej jakości białko jest niezbędne do budowania, utrzymywania i odnawiania mięśni, podczas gdy tłuszcz jest głównym źródłem energii. Doświadczenie hodowców utwierdza ich w przekonaniu, że właściwa proporcja między tymi dwoma składnikami jest niezwykle ważna.

“Na przestrzeni lat przetestowaliśmy kilka marek” powiedziała Suzanne “napotkaliśmy kilka różnych problemów od istotnych różnic pomiędzy różnymi partiami tej samej karmy, po utratę masy ciała naszych psów. Nie wspominając o niskiej jakości obsługi klienta!”

Powód przejścia na karmę EUKANUBA

Podczas jednej z podróży do Szwecji, hodowcy zaobserwowali, że wiele z ich psów ma problem z luźnym stolcem. Wyglądało na to, że dieta psów nie była odpowiednia do ich wysokiego zapotrzebowania na energię. Zaniepokojeni, postanowili szybko poszukać rozwiązania problemu.

Hodowcy zdecydowali się na podawanie karmy EUKANUBA Premium Performance i szybko okazało się, że są zadowoleni ze swojej decyzji.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej karmy” powiedziała Suzanne  “Jest wysokiej jakości, zawsze taka sama i zawiera idealną proporcję białka do tłuszczu. Dba o mięśnie, utrzymuje właściwą masę ciała i dostarcza energii, której potrzebują nasze psy.”

Para spędziła właśnie drugą zimę w Szwecji, a ich psy nie miały więcej problemów z luźnym stolcem. Wychowali także dwa mioty na karmie EUKANUBA i wszystkie szczeniaki bardzo dobrze się rozwinęły. “Nie bierzemy teraz pod uwagę podawania żadnej innej karmy”.

Wskazówki hodowców:

  • Husky syberyjskie mogą być cudownymi towarzyszami, jednak wymagają intensywnej aktywności fizycznej. Przez swój silny instynkt drapieżcy nie mogą być spuszczone ze smyczy, chyba że znajdują się w zamkniętym obszarze z bardzo wysokim płotem.
  • Rasa ta jest stworzona do biegania i świetnie rozwija się pracując na uprzęży - ciągnąc za sobą sanie, skuter, rower lub biegnąc obok właściciela. Pamiętaj jednak, że w cieplejszych temperaturach husky syberyjskie mogą łatwo się przegrzać.
  • Wymagają również dużo stymulacji psychicznej, a Ty z pewnością będziesz potrzebował bardzo dobrego odkurzacza!