Przygotowanie ogrodu dla psa | Eukanuba

Przygotowanie ogrodu dla psa

Własny ogród to świetne miejsce do biegania i odkrywania świata dla psa, a także do waszych wspólnych zabaw. Właściwe przygotowanie ogródka jest niezbędne, aby twój przyjaciel był bezpieczny i zdrowy we własnym otoczeniu, nawet podczas twojej nieobecności.

Oto kilka wskazówek, jak zabezpieczyć ogród przed czworonożnym przyjacielem:

  1. Ogrodzenie: Większość z nas decyduje się na metalowe lub drewniane ścianki, aby ograniczyć wybieg dla psa. Upewnij się, że ogrodzenie nie ma żadnych ostrych krawędzi ani odłamków, które mogłyby zranić twojego psa. Załóż psu specjalną obrożę, która łatwo się odpina. Gdy twój pupil podczas zabawy zaplącze się, obroża sama się rozepnie po szarpnięciu lub dwóch.
  2. Chemikalia: Obecnie większość popularnych nawozów i środków chwastobójczych jest bezpieczna dla zwierząt, pod warunkiem stosowania instrukcji producenta. Jednak niektóre mogą powodować problemy ze zdrowiem, choroby. Dokładnie zapoznaj się z etykietą każdego produktu przed zastosowaniem w ogrodzie. Chemikalia przechowuj w bezpiecznym miejscu z utrudnionym dostępem, z dala od psa.
  3. Rośliny: Niektóre ukochane przez ogrodników kwiaty i krzewy po spożyciu są szkodliwe dla psów. Należą do nich tulipany i żonkile oraz cisy i lilie. Zamień te odmiany na inne ulubione lub umieść je w skrzynkach na kwiaty poza zasięgiem psa. Chroń swoje kwiaty za pomocą cienkiego siatkowego ogrodzenia, prawie niewidocznej bariery, która odstraszy twojego psa, a ty będziesz dalej cieszyć się kwiatami.
  4. Wyposażenie: Psy są ciekawskimi stworzeniami i prawdopodobnie będą chciały zbadać wszystkie urządzenia ogrodowe. Kosiarki do trawy, nożyce do trawy i piły łańcuchowe nigdy nie powinny być pozostawione w zasięgu zwierząt domowych – należy upewnić się, że są zamknięte w szopie lub innym bezpiecznym miejscu i uważać na swojego zwierzaka, podczas ich używania.
  5. Miejsca z dostępem do wody:  Psy uwielbiają zanurzać się w basenie. Jednak czasami wysokie ściany basenów lub wanny z hydromasażem są zbyt wysokie, aby pies mógł bezpiecznie się wydostać. Ponadto, jeśli masz staw, dobrze jest założyć siatkę na wierzch dla bezpieczeństwa ryb. Zawsze upewnij się, że przykrywasz lub odgradzasz miejsca z wodą, gdy nie ma Cię w pobliżu.